Проведе се на 3-то издание на Sushi Cup Bulgaria
2026/6/26
От 15 до 17 юни в Метро Кулинарна Академия се проведе 3-ото издание на Sushi Cup Bulgaria. В рамките на събитието се проведе семинар, воден от инструктора по суши Гентаро Ямазаки, а на последния ден се проведе оценяване на уменията за работа с нож, техниките за приготвяне на суши и творческите умения, като победителят спечели правото да участва в Световната купа по суши – Япония, която ще се състои през август в Япония.
Посланик Суми присъства на церемонията по награждаването на 17 юни. Той благодари на 15-те участници в надпреварата и на всички, допринесли за организацията на събитието, и връчи Наградите на японския посланик съответно на Константина Борисова (MIZU Restaurant), завоювала първото място, Юлиан Ковачев (Sushi Point), класирал се на второ място, и Ивайло Донов (HAPPY Restaurants Group), трето място.
Посланик Суми присъства на церемонията по награждаването на 17 юни. Той благодари на 15-те участници в надпреварата и на всички, допринесли за организацията на събитието, и връчи Наградите на японския посланик съответно на Константина Борисова (MIZU Restaurant), завоювала първото място, Юлиан Ковачев (Sushi Point), класирал се на второ място, и Ивайло Донов (HAPPY Restaurants Group), трето място.
